Marian Faktor - expert KDH na zdravotníctvo
Marian Faktor - expert KDH na zdravotníctvo
Kysuce, Orava, Liptov, Turiec či Považie určite patria k najkrajšej časti Slovenska. Nielen preto, že tu mám rodinu, priateľov z detstva, či obľúbené zákutia, kde som vyrastal. Ale aj preto, že spolu zdieľame mnohé radosti ale aj starosti každodenného života. Vnímam aj roky neriešené problémy, s ktorými sa v žilinskom kraji stretávame každý deň a treba ich konečne vyriešiť.

Nie sú to len nedokončené diaľnice a rýchlostné cesty, hoci chýbajúce úseky D1-ky medzi Žilinou a Martinom sme naposledy pocítili pri potrebe sanácie strečnianskeho brala. Je to aj nedokončená R3-ka, ktorá by mnohé mestá a obce na Orave odbremenila od kamiónovej dopravy. No a v neposlednom rade je to aj smutný fakt, že od čias príchodu automobilky KIA pred desiatimi rokmi štát na náš región zabudol.

Marian Faktor - expert KDH na zdravotníctvo

Orava, Kysuce, ale aj Martin, Vrútky, Liptov či Považie si zaslúžia, aby štát za ne bojoval, keď sa rokuje o nových investíciách a pracovných miestach. Viac ako 12 % nezamestnanosť je toho dôkazom. Musíme priniesť ľuďom prácu, aby ju nemuseli hľadať v Bratislave alebo v zahraničí.

Čo vnímam ešte kritickejšie je situácia v zdravotníctve. Nielen preto, že celý svoj život pôsobím v zdravotníctve a svoje prvé skúsenosti som zbieral ako úrazový chirurg v Čadci. Mrzí ma, keď vidím, ako v zdravotníctve miznú peniaze ako v čiernej diere, zatiaľ čo pacient niekedy aj márne čaká na svoje vyšetrenie, operáciu. Hoci sa objem peňazí v našom zdravotníctve za posledných desať rokov zdvojnásobil, pacienti ani zdravotníci to nepocítili. Pacient je takpovediac rukojemníkom tohto systému, zdravotníci musia štrajkovať a dávať výpovede. Rád by som preto vrátil do slovenského zdravotníctva poriadok a ľudský faktor, teda úctu a slušnosť (nielen) k pacientovi.

A čo konkrétne plánujem v ZDRAVEJ SPOLOČNOSTI priniesť pre lepšiu zdravotnú starostlivosť pacientov v našom, teda žilinskom regióne?:

 • Nová moderná nemocnica

  • Pacient si zaslúži moderné, kultúrne a špičkovo vybavené nemocnice. Žilinský kraj je jeden z piatich vytypovaných regiónoch, kde zmodernizujeme/postaví sa nemocnica.
 • Jasný a štátom garantovaný nárok každého pacienta na zdravotnú starostlivosť

  • Maximálna doba čakania na vybrané vyšetrenia a zákroky zabezpečí, že pacienti dostanú kvalitnú starostlivosť načas;
  • Minimálne jedna bezplatná liečebná/diagnostická alternatíva pre každého
  • Bezplatný objednávkový systém do ambulancií, aby nikto nemusel pol dňa čakať u svojho lekára
 • Ďalšie opatrenia nájdete v ZDRAVEJ SPOLOČNOSTI

Aj tieto riešenia problémov v zdravotníctve sú súčasťou základného programu KDH, s ktorým sa ako jednotka za Žilinský kraj spoločne budem uchádzať o vašu priazeň v parlamentných voľbách 2016. Pretože KDH je stabilná a hodnotová strana. Žiadna firma, žiaden marketingový produkt, ktorý vyrastie a zhasne s aktuálnou módnou vlnou.

Hoci som v politike nová tvár, prinášam so sebou roky zbierané skúseností nielen ako lekár, ale aj ako manažér v zdravotníctve. Budem bojovať aj za vás – za celý Žilinský kraj – pretože pre mňa je Žilinský kraj viac ako iba rodiskom. Je pre mňa domovom, miestom, kde žije moja rodina a priatelia a najkrajším kútom Slovenska.

Prečítajte si aj:


Ak chcete vedieť, čo všetko robím pre uskutočnenie týchto zmien, pridajte si ma na Facebook
Marian Faktor na Facebooku

Spracovávam ... Spracovávam ...